Absolutne podstawy: słuchamy co masz do powiedzenia

Sonia i Krzysiek, czyli przedstawiciele specjalnie utworzonej domeny Satisfaction, są dla ciebie pierwszym kontaktem w przypadku rozmowy o zadowoleniu ze współpracy w zespole. Wiemy, że ludzie mają różne potrzeby i różne preferencje w przypadku tak delikatnego tematu, jakim jest feedback w stronę liderów, teamu czy organizacji. Oferujemy ci więc kilka opcji podzielenia się tym, co leży ci na sercu.

Przede wszystkim, regularnie organizujemy spotkania 1 na 1. Takie krótkie calle są dobrą okazją do dłuższej rozmowy i wyrażenia opinii w bezpiecznej przestrzeni. To też dobry czas, aby podrzucić pomysły usprawnień, które chodziły ci po głowie od jakiegoś czasu, ale nigdy nie było ku temu okazji. A może chcesz zaproponować nową akcję w ramach wolontariatu, o którym wspominał ci znajomy? To taki typ calla, który po prostu nie powinien być mailem.

Dla tych, którzy wolą zanonimizowaną formę feedbacku, przygotowujemy ankiety satysfakcji. Z ich pomocą możesz podzielić się feedbackiem dotyczącym działania Brainhuba i współpracy w projektach czy w wewnętrznych zespołach. Maksymalnie krótką i pisemną formą feedbacku jest też pulse survey, czyli wystawienie oceny zadowolenia ze współpracy w danym miesiącu. Ankieta składa się z tego jednego pytania. Nie dało się krócej.

Ma się rozumieć, że podane tu opcje feedbacku nie są obowiązkowe. Dobrze jednak, żebyście wiedzieli, że macie możliwość rozmowy, jeśli pojawi się taka potrzeba. Jeśli nie nazwiesz problemu, nie będziemy mogli go zaadresować. Jeśli go nie zaadresujemy, to problem nie zniknie. A jeśli problem nie zniknie… Rozumiesz już pewnie do czego dążymy.

Pieniądze to nie temat tabu

Współpraca między domeną Satisfaction a domeną Salaries, która zajmuje się złożonym procesem układania siatki płac, jest kluczowa, aby nasi ludzie czuli się odpowiednio wynagradzani. Regularnie przeprowadzamy analizy rynku wynagrodzeń i przeglądy płac w każdym zespole, dla każdego poziomu seniority. Staramy się oferować możliwie rynkowe wynagrodzenia, aby twoja wypłata była fair. Nie da się realnie docenić zespołu, jeśli wyjmiemy z równania czynnik finansowy. 

Wiemy co dzieje się w projektach

Twoje zadowolenie ze współpracy z Brainhubem jest sprawą nie tylko domeny Satisfaction, ale również liderów domen, linii biznesowych i teamu Delivery (zajmującego się wsparciem pracy projektowej). Regularnie omawiamy z nimi sytuację w zespołach, by trzymać rękę na pulsie również przy współpracy z klientem.

Zdajemy sobie sprawę, że czasem może dopaść cię znużenie obecnym projektem, albo po prostu dany projekt nie spełnia twoich oczekiwań. Ostatecznie potrzeby związane z technologiami i planem rozwoju mogą zmieniać się w czasie. W związku z tym rozmawiamy szczerze i otwarcie o twoich potrzebach względem projektów i oferujemy możliwość zmiany projektu we wspólnie określonym terminie, zgodnie z możliwościami, jakie daje nam aktualne portfolio projektowe. Ta elastyczność pozwala naszym ludziom znaleźć projekt, który naprawdę im się podoba i prowadzi do większej satysfakcji zawodowej. Także sam proces doboru projektów jest dla nas niezmiernie istotny. Są w niego zaangażowani również specjaliści techniczni - software inżynierowie, analitycy biznesowi oraz specjaliści od QA i UX. Zgodnie z naszą filozofią praca z klientami, którzy dzielą nasze spojrzenie na tworzenie produktów, jest kluczowa, by zespół lubił to, co robi. A także był w tym coraz lepszy.

Zadowolenie na spółkę z tech excellence

To, co według nas wpływa na zadowolenie zespołów w projektach i przeciwdziała wypaleniu zawodowemu, to ciągłe dostarczanie (continuous delivery) i pokrycie testami automatycznymi w naszych projektach. Zwiększa to poczucie produktywności u naszych ekspertów, daje też im poczucie - i dowody! - że ich praca ma sens.

Nasz zespół ma też do dyspozycji odnawiany co kilka miesięcy budżet szkoleniowy. W Brainhubie otrzymujesz też wsparcie przy nauce i możliwość podejścia do egzaminów pod cenione certyfikaty. Niedawno kilka osób z naszego zespołu uzyskało dzięki temu tytuły AWS Developer - Associate. Czekają tu też na ciebie doświadczeni eksperci - większość naszej ekipy stanowią seniorzy i doświadczeni midowie, ale i dla osób z mniejszym stażem znajdzie się tu miejsce. Zespoły organizujemy tak, aby seniority specjalistów było odpowiednio zróżnicowane. Ważne jest dla nas, by nie przestawać się rozwijać, dlatego nieustannie szukamy nowych, coraz lepszych technologii i narzędzi.

Jeśli masz dobry zespół, musisz mu zaufać

W Brainhubie pracujemy zdalnie, z biura lub hybrydowo - wybór najlepszej opcji zależy od ciebie. Jeśli zależy ci na codziennej pracy z biura lub okazjonalnym zespołowym brainstormingu face to face, możesz wpaść do naszej siedziby w Gliwicach. Część naszego zespołu woli pracować w biurze, dlatego zawsze jest tu z kim napić się kawy i zjeść Kasztanka. Samodzielnie dopasowujesz sobie też godziny pracy, jedynym warunkiem jest tu sprawna współpraca z resztą zespołu. Jeśli akurat masz pod opieką trzy psy, które wymagają długich i wyczerpujących spacerów, nie będziemy utrudniać ci zadania - i tak nie masz łatwo :)

Zawsze zakładamy też dobrą wolę każdej osoby w teamie, dlatego w naszej komunikacji stawiamy na transparentność. Co tydzień organizujemy spotkania dla całej firmy, podczas których dzielimy się tym, co dzieje się w Brainhubie, w tym także wynikami finansowymi. Prowadzimy także sesje Ask Me Anything, podczas których odpowiadamy na pytania wysłane wcześniej przez chętne osoby.

All work & all play

Na koniec zostawiliśmy prawdziwą wisienkę na torcie zadowolenia z zawodowej współpracy - imprezy integracyjne. Choć zalety pracy zdalnej można wymieniać godzinami, większość z nas tęskni od czasu do czasu za spotkaniami offline. Z tego powodu kilka razy w roku organizujemy różnego rodzaju wydarzenia - wspólne wycieczki, seanse filmowe w biurze czy brainhubowe śniadanie w piątkowy poranek. Wszystkie teamy mają też do dyspozycji budżety integracyjne, które mogą wykorzystać na spotkania w mniejszym gronie. Również DevDuck, nasz autorski meetup dla developerów, oprócz dzielenia się wiedzą daje też okazję do zjedzenia pizzy i chillu z resztą zespołu.

Jeśli chcesz zapytać nas o jeszcze jakiś wątek związany z satysfakcją z pracy w Brainhubie, pisz śmiało. Julia i Karolina z zespołu rekrutacji chętnie rozwieją wszystkie wątpliwości :)

Bądź na bieżąco z tym co u nas!

Dziękujemy!
Oops! Something went wrong while submitting the form.