Meetup dla Ekspertów IT+ Jeopardy

Alternatywa dla chmury i wzrost niezależności zespołów developerskich w DevOps

27 czerwca

18:00

Gliwice, ul. Górnych Wałów 26

Meetup dla Ekspertów IT

Zapisz się

Thank you! Your submission has been received!
Ups! Coś poszło nie tak podczas wypełniania formularza. Spróbuj ponownie.

❓O jakie elementy dziedziny DevOps możesz zadbać zarówno na początku projektu, jak i w trakcie jego trwania?
☁️ Jakie korzyści i wyzwania wiążą się z różnymi podejściami do infrastruktury: chmurą, bare metal i podejściem hybrydowym?

O tym jak zostać Dev w DevOps (na podstawie własnych doświadczeń) opowie Wam Michał Kaleta, DevOps Engineer w Brainhubie. Dariusz Luber, Solution Architect & DevOps Engineer w naszym zespole wprowadzi Was w temat różnorodnych alternatyw dla chmury obliczeniowej. Porozmawiamy między innymi o dopasowaniu odpowiedniego podejścia do konkretnych sytuacji.

🍕 Wieczór zakończymy tradycyjną już rozgrywką w Jeopardy, przekąskami, napojami i dużą dozą networkingu :) To co, widzimy się na DevDucku? Zarejestruj się i wpadaj do Gliwic!

Prezentacje odbędą się w języku polskim. 🇵🇱

Nagrania z wydarzenia

Jak zostać Dev w DevOps? Czyli o tym, jak zwiększyć niezależność zespołów developerskich

ZOBACZ NA SLIDESHARE

Czy jest alternatywa dla chmury?

ZOBACZ NA SLIDESHARE

ZOBACZ NA SLIDESHARE

DevDuck Coming soon

Zostaw nam swojego maila, żeby w pierwszej kolejności dowiedzieć się, kiedy będziemy organizować następny meetup.

Dziękujemy za zapis!
Ups! Coś poszło nie tak podczas wypełniania formularza.

W programie

18:00

Michał Kaleta
Michał Kaleta
DevOps Engineer

Jak zostać Dev w DevOps? Czyli o tym, jak zwiększyć niezależność zespołów developerskich

Wraz z coraz szybszym tempem dostarczania aplikacji wzrasta potrzeba zwiększenia niezależności zespołów developerskich. A co jeśli zepsuje się CI/CD albo wystąpi potrzeba otrzymania informacji o wydajności naszych rozwiązań?

Podczas prelekcji opowiem o jakie elementy dziedziny DevOps możesz zadbać zarówno na początku projektu, jak i w trakcie jego trwania. Poruszę tematy standaryzacji tworzenia nowych repozytoriów, szablonów CI/CD, jak i infrastruktury. Będzie też trochę o bezpieczeństwie i o obserwowalności samych aplikacji. Na koniec opowiem Wam o możliwościach wczesnego planowania skalowalności oraz zabezpieczeniu aplikacji przed utknięciem u jednego dostawcy. Przygotujcie się na konkretne przykłady z mojego doświadczenia.

19:00

Dariusz Luber
Dariusz Luber
Solutions Architect & DevOps Engineer

Czy jest alternatywa dla chmury?

Zapraszamy na prezentację poświęconą różnorodnym alternatywom dla chmury obliczeniowej. Opierając się na swoim dwudziestoletnim doświadczeniu w branży IT, Dariusz przeanalizuje korzyści i wyzwania związane z różnymi podejściami do infrastruktury: chmurą, bare metal i podejściem hybrydowym. Poruszy również aspekty regulacji prawnych i kosztów, dostarczając konkretne wskazówki na co zwrócić uwagę przy wyborze rozwiązania oraz jakie kompromisy mogą być konieczne.

No items found.

19:50

19:50

Jeopardy, przekąski & networking

Pięć kategorii, dwadzieścia pięć pytań i zagwozdki, które do tej pory zdarzało Ci się mieć tylko przy najbardziej skomplikowanych projektach. Zmierz się z innymi uczestnikami w szerokiej gamie tematów tak, aby jak najszybciej podać poprawne... pytanie?

Nagrody czekają!

Przekąski i piwko.
Wpadniesz?

Poczuj atmosferę DevDucka

Chcesz wpaść na nasz meetup, ale nie wiesz co Cię czeka? Sprawdź nagranie i dołącz do kolegów i koleżanek po fachu.

Dzielimy się pasją do programowania

Od 8 lat organizujemy meetupy IT w różnych miastach Polski. Byliśmy we Wrocławiu, Gliwicach, Warszawie i Bielsku-Białej. Nadajemy również online.