Zmierzaj w nowym kierunku i buduj karierę wśród tech ekspertów

W Brainhubie patrzymy na coś więcej niż tylko linijki kodu. Doceniamy wiedzę i umiejętności, wspieramy rozwój i tworzymy przyjazną przestrzeń do współpracy. Zobacz jak do nas dołączyć, co Cię u nas czeka i aplikuj.

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

REKRUTACJA

Co jest potrzebne do aplikowania?

Wystarczy Twoje aktualne CV. W niektórych przypadkach możemy poprosić Cię o portfolio lub link do GitHuba.

Kto prowadzi rekrutację?

W procesie rekrutacyjnym możesz spotkać kilka osób z naszego zespołu. Nasze osoby kontaktowe to Paulina - Recruitment Administrator lub Julia - IT Sourcer. To one odpowiedzą na Twoje pytania i zaproponują Ci termin spotkania rekrutacyjnego. Rozmowę rekrutacyjną poprowadzą Karolina lub Julia, nasze IT Recruiters, wraz z rekruterem technicznym, dedykowanym do konkretnej roli. W procesie możesz też spotkać Magdę, Head of Recruitment w naszym zespole.

Jak wygląda proces rekrutacyjny?

W zależności od roli, na jaką aplikujesz, po wysłaniu swojego CV możesz spodziewać się dodatkowych pytań screeningowych, zaproszenia do wykonania krótkiego zadania lub od razu zaproszenia na spotkanie rekrutacyjne. Takie spotkanie odbędzie się w formie zdalnej i potrwa maksymalnie 1,5h. Podczas rozmowy duże znaczenie mają dla nas Twoje umiejętności praktyczne i kulturowe dopasowanie. Jest dla nas ważne, aby obie strony czuły chemię.

Czego mogę spodziewać się na rozmowie technicznej?

Rozmowa rekrutacyjna ma formę wymiany doświadczeń. Na naszym interview nie spotkasz się z live codingiem. Nasi rekruterzy techniczni chcą poznać Twoją perspektywę na zagadnienia technologiczne i porozmawiać o Twoim doświadczeniu. Jeśli nie jesteś programistą czy specjalistą od QA, to podczas spotkania rekrutacyjnego specjalista/ka z zespołu, do którego aplikujesz, zada Ci pytania dotyczące Twojego doświadczenia i praktycznych aspektów Twojej pracy. Możemy też poprosić Cię o rozwiązanie hipotetycznego problemu, związanego z zadaniami na wybranym przez Ciebie stanowisku.

Czy rekrutacja i zatrudnienie odbywają się zdalnie?

Tak, oba procesy przeprowadzamy całkowicie zdalnie. Jeśli bardzo zależy Ci, aby na którymś etapie poznać nas osobiście, daj znać. Chętnie zaprosimy Cię do naszej siedziby w Gliwicach.

FORMALNOŚCI NA POCZĄTEK

Jaki rodzaj współpracy oferuje Brainhub?

Brainhub oferuje współpracę B2B, umowę o pracę lub umowę zlecenie dla studentów.

Do jakiego projektu dołączę?

W Brainhubie poszukujemy osób do organizacji, nie do konkretnego projektu. Mamy stały, powtarzający się zestaw kompetencji twardych i miękkich, na których zależy nam w zespole, i to nimi kierujemy się w procesie rekrutacyjnym. Nasi Project Managerowie dbają o to, aby zaproponować Ci projekt zgodny z Twoimi skillami i doświadczeniem. Istnieje też możliwość zmiany projektu na inny już w trakcie trwania współpracy.

Czy muszę mówić po angielsku?

Tak, wszyscy mówimy po angielsku ze względu na współpracę z zagranicznymi klientami. Zależy nam na tym, aby nasz zespół dobrze posługiwał się językiem angielskim. Możesz też liczyć na gwarantowane przez nas lekcje języka angielskiego.

Czy mogę pracować zdalnie?

Preferujemy pracę zdalną z wizytami w naszym biurze, żeby regularnie spotykać się z osobami zespołu. Jeśli wolisz pracę z biura, to czeka na Ciebie miejsce w naszym biurze w Gliwicach, tuż koło rynku na ul. Górnych Wałów 26. Wybór należy do Ciebie.

Jak wygląda onboarding?

Onboarding trwa u nas 3 miesiące. Zaprojektowaliśmy ten proces tak, aby nowa osoba mogła poznać funkcjonowanie firmy, swojej domeny, zespołu oraz roli. Pomaga nam w tym również lista konkretnych tasków, mentoring, sesje feedbackowe i codzienna komunikacja. Na bieżąco też prosimy Cię o informację, czy potrzebujesz w jakimś aspekcie pomocy lub wsparcia.

W jakim stacku technologicznym pracujemy?

Nasza specjalność to JavaScript i .Net.

ROZWÓJ I SATYSFAKCJA

Jakie są opcje rozwoju?

Personal Growth Consultant wesprze Cię w stworzeniu własnej ścieżki rozwoju i dalszej kariery, opartej na Twoich aktualnych umiejętnościach i preferencjach. Pomoże nam w tym opracowany przez nas proces oceny kompetencji, dzięki któremu zmapujesz swoje umiejętności i zaplanujesz cele rozwojowe. Informacje dotyczące swoich skilli otrzymasz w swoim  zespole. Oferujemy Ci budżet szkoleniowy oraz darmowy dostęp do platformy Pluralsight, z 7000+ wysokiej jakości kursów technologicznych. W ramach inicjatywy Experts Hub możesz też dzielić się wiedzą z osobami z zespołu i spoza firmy, przygotowując artykuły techniczne, sesje knowledge-sharingowe, czy biorąc udział w DevDucku, naszym autorskim evencie dla programistów.

Jakie jest firmowe EVP?

Employee Value Proposition

Tech Excellence
Dążymy do doskonałości technicznej. Dbamy o:
1. Współpracę na wysokim poziomie - nasza kultura biznesowa opiera się na doskonałej współpracy zarówno z klientami, jak i ekspertami z branży. Razem tworzymy innowacyjne rozwiązania.
2. Nowoczesny tech stack - stawiamy na nowoczesne narzędzia i rozwiązania, aby zapewnić naszym zespołom najlepsze możliwe narzędzia pracy. 
3. Częste dostarczanie - wdrażamy podejście "częstej dostawy", co oznacza, że nasze projekty rozwijają się dynamicznie, z regularnymi dostarczeniami dla naszych klientów.
4. Certyfikacje zespołu - dążymy do ciągłego doskonalenia naszych umiejętności. Nasz zespół posiada certyfikacje potwierdzające ich kompetencje w obszarach takich jak React, Node, JavaScript, oraz AWS.

Awesome Culture
Kultura firmy jest dla nas niezwykle istotna. Dlatego:
1. Dbamy o work-life balance - staramy się osiągnąć równowagę między pracą a życiem prywatnym.
2. Troszczymy się o satysfakcję zespołu: nasza firma skupia się na zadowoleniu i dobrym samopoczuciu naszych pracowników.
3. Kameralność i otwartość: tworzymy przyjazną atmosferę, w której każdy może czuć się swobodnie i otwarcie dzielić się pomysłami.
4. Przyjazna atmosfera - w naszej firmie panuje przyjazna i pełna radości atmosfera. Wspieramy poczucie humoru i tworzymy miejsce, gdzie praca to przyjemność.
5. Psychologiczne bezpieczeństwo - każdy członek naszego zespołu czuje się bezpiecznie w wyrażaniu swoich myśli i pomysłów.
6. Zespół i wzajemne zaufanie - wierzymy, że silny zespół opiera się na wzajemnym zaufaniu i współpracy.
7. Wsparcie dla satysfakcji - wspieramy naszych pracowników w osiąganiu satysfakcji zarówno w pracy, jak i w życiu codziennym.

Personal Growth
Rozwój osobisty i zawodowy to kluczowe elementy naszej kultury:
1. Wsparcie w rozwoju Osobistym - dostarczamy wsparcie i narzędzia potrzebne do osiągania celów rozwoju osobistego naszych pracowników.
2. Wsparcie w rozwoju zawodowym - dzięki naszej kulturze, nasi pracownicy mają możliwość rozwijania swoich umiejętności zawodowych.
3. Roczny budżet szkoleniowy- każdy pracownik ma dostęp do rocznego budżetu szkoleniowego, który może wykorzystać na rozwijanie swoich umiejętności.
4. Dzielenie się wiedzą w zespole - zachęcamy do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem w zespole.
5. Ocena kompetencji - dokładnie oceniamy kompetencje naszych pracowników, aby pomóc im w osiągnięciu sukcesu.
6. Model kompetencji "T" - nasz model kompetencji opiera się na koncepcji "T-shaped", co oznacza szerokie umiejętności ogólne i głęboką specjalizację w określonym obszarze.

Jak dbacie o wynagrodzenia?

Tematem wynagrodzeń opiekuje się w Brainhubie domena Salaries. Odpowiedzialny za nią zespół analizuje sytuację na rynku, siatkę płac wewnątrz Brainhuba i wyniki copółrocznego procesu oceny kompetencji.

Czy Brainhub organizuje praktyki lub staże?

Obecnie nie prowadzimy praktyk lub staży. Czasami poszukujemy osób na stanowiska juniorskie, wtedy bierzemy pod uwagę również osoby z mniejszym doświadczeniem. Zachęcamy do śledzenia naszych ogłoszeń.

Jak dbacie o zespół?

Brainhub organizuje wyjazdy i imprezy integracyjne. Niezależnie od projektu i domeny, nie bierzemy nadgodzin i dbamy o zachowanie work-life balance całego zespołu. Umożliwiamy też darmowy i bezpieczny dostęp do wsparcia, udzielanego przez zewnętrzne centrum zrzeszające coachów, psychologów i psychoterapeutów.