Zmierzaj w nowym kierunku i buduj karierę wśród tech ekspertów

W Brainhubie patrzymy na coś więcej niż tylko linijki kodu. Doceniamy wiedzę i umiejętności, wspieramy rozwój i tworzymy przyjazną przestrzeń do współpracy. Zobacz jak do nas dołączyć, co Cię u nas czeka i aplikuj.

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

REKRUTACJA

Co jest potrzebne do aplikowania?

Wystarczy Twoje aktualne CV. W niektórych przypadkach możemy poprosić Cię o portfolio lub link do GitHuba.

Kto prowadzi rekrutację?

W procesie rekrutacyjnym możesz spotkać kilka osób z naszego zespołu. Nasze osoby kontaktowe to między innymi Julia, IT Sourcer w zespole rekrutacyjnym. To ona odpowie na Twoje pytania i zaproponuje Ci termin spotkania rekrutacyjnego. Rozmowę rekrutacyjną poprowadzą Karolina lub Julia, nasze IT Recruiters, wraz z rekruterem technicznym, dedykowanym do konkretnej roli. W procesie możesz też spotkać Magdę, Head of Recruitment w naszym zespole.

Jak wygląda proces rekrutacyjny?

W zależności od roli, na jaką aplikujesz, po wysłaniu swojego CV możesz spodziewać się dodatkowych pytań screeningowych, zaproszenia do wykonania krótkiego zadania lub od razu zaproszenia na spotkanie rekrutacyjne. Takie spotkanie odbędzie się w formie zdalnej i potrwa maksymalnie 1,5h. Podczas rozmowy duże znaczenie mają dla nas Twoje umiejętności praktyczne i kulturowe dopasowanie. Jest dla nas ważne, aby obie strony czuły chemię.

Czego mogę spodziewać się na rozmowie technicznej?

Rozmowa rekrutacyjna ma formę wymiany doświadczeń, nie spotkasz się na niej z live codingiem. Nasi rekruterzy techniczni chcą poznać Twoją perspektywę na zagadnienia technologiczne i porozmawiać o Twoim doświadczeniu. Jeśli nie jesteś programist(ka)ą lub nie zajmujesz się testowaniem rozwiązań, to podczas spotkania rekrutacyjnego specjalist(k)a z zespołu, do którego aplikujesz, zada Ci pytania dotyczące Twojego doświadczenia i praktycznych aspektów Twojej pracy. Możemy też poprosić Cię o rozwiązanie hipotetycznego problemu, związanego z zadaniami na wybranym przez Ciebie stanowisku.

Czy rekrutacja i zatrudnienie odbywają się zdalnie?

Tak, oba procesy przeprowadzamy całkowicie zdalnie. Jeśli bardzo zależy Ci, aby na którymś etapie poznać nas osobiście, daj znać. Chętnie zaprosimy Cię do naszej siedziby w Gliwicach.

FORMALNOŚCI NA POCZĄTEK

Jaki rodzaj współpracy oferuje Brainhub?

Brainhub oferuje współpracę B2B, umowę o pracę lub umowę zlecenie dla studentów.

Do jakiego projektu dołączę?

W Brainhubie poszukujemy osób do organizacji, nie do konkretnego projektu. Mamy stały, powtarzający się zestaw kompetencji twardych i miękkich, na których zależy nam w zespole, i to nimi kierujemy się w procesie rekrutacyjnym. Nasi Project Managerowie dbają o to, aby zaproponować Ci projekt zgodny z Twoimi skillami i doświadczeniem. Istnieje też możliwość zmiany projektu na inny już w trakcie trwania współpracy.

Czy muszę mówić po angielsku?

Tak, wszyscy mówimy po angielsku ze względu na współpracę z zagranicznymi klientami, zależy nam więc, aby nasz zespół dobrze posługiwał się tym językiem. Możesz liczyć na gwarantowane przez nas lekcje angielskiego, poruszające tematykę związaną z codziennym życiem zawodowym.

Czy mogę pracować zdalnie?

Preferujemy pracę zdalną z okazjonalnymi wizytami w naszym biurze, żeby regularnie spotykać się z osobami zespołu. Jeśli wolisz pracę tylko z biura, to czeka na Ciebie miejsce w naszej siedzibie w Gliwicach, przy ul. Górnych Wałów 26, tuż obok rynku. Wybór należy do Ciebie.

Jak wygląda onboarding?

Onboarding trwa u nas 3 miesiące. Zaprojektowaliśmy ten proces tak, aby nowa osoba mogła poznać funkcjonowanie firmy, swojej domeny, zespołu oraz roli. Pomaga nam w tym również lista konkretnych tasków, mentoring, sesje feedbackowe i codzienna komunikacja. Na bieżąco też prosimy Cię o informację, czy potrzebujesz w jakimś aspekcie pomocy lub wsparcia.

W jakim stacku technologicznym pracujemy?

Nasza specjalność to JavaScript i .Net.

ROZWÓJ I SATYSFAKCJA

Jakie są opcje rozwoju?

W Branhubie wesprzemy Cię w stworzeniu własnej ścieżki rozwoju i dalszej kariery, opartej na Twoich aktualnych umiejętnościach i preferencjach. Pomoże nam w tym opracowany przez nas proces oceny kompetencji, dzięki któremu zmapujesz swoje umiejętności i zaplanujesz cele rozwojowe. Informacje dotyczące swoich skilli otrzymasz bezpośrednio od swojego zespołu. Oferujemy Ci również budżet szkoleniowy, który wesprze Cię w podnoszeniu kompetencji. W ramach inicjatywy Experts Hub możesz też dzielić się wiedzą z osobami z zespołu i spoza firmy, przygotowując artykuły techniczne, sesje knowledge-sharingowe, czy biorąc udział w DevDucku, naszym autorskim evencie dla programistów.

Jak dbacie o wynagrodzenia?

Tematem wynagrodzeń opiekuje się w Brainhubie domena Salaries. Odpowiedzialny za nią zespół analizuje sytuację na rynku, siatkę płac wewnątrz Brainhuba i wyniki procesu oceny kompetencji.

Czy Brainhub organizuje praktyki lub staże?

Obecnie nie prowadzimy praktyk ani staży. Czasami poszukujemy osób na stanowiska juniorskie, wtedy bierzemy pod uwagę również osoby z mniejszym doświadczeniem. Zachęcamy do śledzenia naszych ogłoszeń.

Jak dbacie o zespół?

Brainhub organizuje wyjazdy i imprezy integracyjne. Niezależnie od projektu i domeny, nie bierzemy nadgodzin i dbamy o zachowanie work-life balance całego zespołu. Umożliwiamy też darmowy i bezpieczny dostęp do wsparcia, udzielanego przez zewnętrzne centrum zrzeszające coachów, psychologów i psychoterapeutów.