Gładki start, a to dopiero początek!

JavaScript to język z niskim progiem wejścia, a pozwala na naprawdę dużo. Wystarczą ze trzy popołudnia, aby napisać jakiegoś prostego czatbota, połączenie z bazą danych czy UI w przeglądarce. Poza tym, JS nie jest zbyt sztywny, jeśli chodzi o dobre praktyki, więc często można robić rzeczy po swojemu - mówi Marek Chotoborski, Fullstack Developer w Brainhubie.

Jeśli zgadzasz się z Markiem, prawdopodobnie JavaScript przypadł ci do gustu ze względu na swobodę, przejrzystość i możliwości, jakie ten język daje. 

Tego samego zapewne oczekujesz od środowiska pracy i ścieżki kariery. Gwarantujemy, że już od momentu onboardingu zasady funkcjonowania Brainhuba będą dla Ciebie jasne, a twoje pierwsze projekty nie będą dotyczyły jedynie utrzymania. Jesteśmy przekonani, że zgodne z naszą filozofią rozwijanie kompetencji w formie “T”, wymaga zapewnienia juniorom wszechstronnych zadań od samego początku. Dlatego u nas jesteś fullstack od momentu wkroczenia na pokład. A w ogarnięciu wszystkich kompetencji, pomaga ci twój osobisty doradca: mentor. 

Mentoring traktujemy bardzo serio

W Brainhubie juniorzy dostają pełne wsparcie, aby rozwiązywać wyzwania, a po drugie dostają te wyzwania — mówi Leszek Knoll, CEO & Co-Founder Brainhuba.

Do swojego mentora możesz zwrócić się z każdym pytaniem. Dbamy o otwartą strukturę i kulturę, dlatego nie budujemy sztucznych podziałów. Każdy senior był w końcu kiedyś juniorem, a większość naszych seniorów za poważny element swojej pracy postrzega pomaganie innym w stawianiu pierwszych kroków. Z ich doświadczenia wynika, że na satysfakcję z relacji mentor-junior wpływ ma proaktywność obu stron, dlatego jest to cecha, której szukamy w kandydatach na juniorów.

Junior może (i powinien!) mieć swoje zdanie

Lepiej siedzieć cicho i się nie wychylać? Nie w Brainhubie.

Świetne jest to, że moje zdanie jako juniora, liczy się tak samo jak zdanie seniorów czy midów. Zawsze mogę coś zaproponować i jest to tak samo rozważane, jak zdanie starszych doświadczeniem. Dzięki temu mogę być decyzyjny, ale mam też przestrzeń na popełnianie błędów. Mogę się rozwijać przez próbowanie — podkreśla Kamil Mikołajek, JavaScript Fullstack Developer.

Jesteśmy przekonani, że motywacja bierze się z poczucia sprawczości, dlatego nie blokujemy indywidualnych inicjatyw. Równie ważne jest dla nas wszechstronne wprowadzanie juniora w środowisko pracy, a do tego niezbędne są inne umiejętności niż tylko kodowanie.

Kompetencje miękkie w bonusie

Nie każdy junior ma pełną świadomość, jak wytwarza się soft. W rzeczywistości jest to bardzo złożony proces, którego jedynie pewną część stanowi pisanie kodu. 

Bycie juniorem to czas zapoznania z tym, jak wygląda prawdziwy świat, co nierzadko odbiega od tego, co myśleliśmy na studiach. Samo kodzenie zajmuje — w zależności od projektu — jedynie od 10 do 50% czasu projektu. Reszta to jest praca zespołowa, praca z klientem, spotkaniaMateusz Konieczny, JavaScript Fullstack Developer & Technical Advisor. 

W Brainhubie bazujemy na samoorganizujących się zespołach, których każdy członek podejmuje decyzje, ale też jest w częstym, bezpośrednim kontakcie z klientem. Aby nauczyć się efektywnej komunikacji, potrzebujesz wprawy. Dlatego rolą całego zespołu, nie tylko mentora, jest wdrożenie juniora w projekt i stopniowe zapoznawanie go z poszczególnymi etapami. Dotyczy to oczywiście kodowania, ale także budowania relacji z klientem, proaktywnej postawy w czasie spotkań i wyrażania swojego zdania podczas stand-upów oraz wszystkiego innego, czego musisz się nauczyć, aby twoje deweloperskie życie było łatwiejsze. Starting today.

Bądź na bieżąco z tym co u nas!

Dziękujemy!
Oops! Something went wrong while submitting the form.