Meetup dla Ekspertów IT+ panel dyskusyjny

Project Manager i zespół techniczny. Czy projekt pozbawiony PMa może odnieść sukces?

23 maja 2024

18:00

Gliwice, ul. Górnych Wałów 26

Meetup dla Ekspertów IT

Zapisz się

Thank you! Your submission has been received!
Ups! Coś poszło nie tak podczas wypełniania formularza. Spróbuj ponownie.

👉 Jesteś Software Developerem, który zastanawia się jak zespół techniczny może NAPRAWDĘ efektywnie współpracować z PMem?

👉 Jesteś Project Managerem i chcesz pogadać o strategicznym zarządzaniu w projekcie (a wiesz już, że SCRUM to nie wszystko)?

Wpadnij do nas na wieczór z programowaniem i project managementem. Nie przegap tego spotkania i zarezerwuj swoje miejsce na DevDucku w Gliwicach!

Perspektywą PMa podzieli się z Wami Aleksandra Gepert-Kraujutowicz, Project Manager z wieloletnim doświadczeniem (zarówno w korporacji, jak i start-upach) oraz Head of Delivery.

Natomiast Benedykt Dryl, doświadczony inżynier programowania oraz Head of Engineering, przedstawi Wam temat ze strony eksperta technicznego. Wykorzysta realne studia przypadków, aby przyjrzeć się różnicom między PM a innymi kluczowymi rolami technicznymi, takimi jak Lead Dev czy Tech Lead.

🙌 Wieczór zakończymy luźnym panelem dyskusyjnym z przekąskami, napojami i dużą dozą networkingu :) To co, widzimy się na DevDucku?

Prezentacje odbędą się w języku polskim. 🇵🇱

Nagrania z wydarzenia

Dlaczego bez Project Managera projekt, w którym pracujesz, nie odniesie sukcesu?

ZOBACZ NA SLIDESHARE

Perspektywa inżyniera: rola i znaczenie Project Managera w zespole technicznym

ZOBACZ NA SLIDESHARE

ZOBACZ NA SLIDESHARE

DevDuck Coming soon

Zostaw nam swojego maila, żeby w pierwszej kolejności dowiedzieć się, kiedy będziemy organizować następny meetup.

Dziękujemy za zapis!
Ups! Coś poszło nie tak podczas wypełniania formularza.

W programie

18:00

Aleksandra Gepert-Kraujutowicz
Aleksandra Gepert-Kraujutowicz
Head of Delivery

Dlaczego bez Project Managera projekt, w którym pracujesz, nie odniesie sukcesu?

Jeśli nie wiesz, czym tak naprawdę zajmuje się Project Manager (oprócz bycia managerem) i zastanawiasz się, co powinien robić dobry PM, ten DevDuck jest dla Ciebie.

Jeśli jesteś Project Managerem i męczy Cię bycie mylonym ze Scrum Masterem albo proxy-Product Ownerem, ten DevDuck jest dla Ciebie.

A jeśli ciekawi Cię, jak łatwo dostosować Prince2Agile do pracy w warunkach, gdzie zbytnia biurokracja nie jest mile widziana  - to tak, ten DevDuck też jest dla Ciebie.

Podczas najbliższego meetupu pogadamy:

  • o obowiązkach PMa i zespołu
  • tym czym jest strategiczne zarządzanie
  • jak można zrobić health checka swojemu PMowi
  • czym jest micromanagement, a czym na pewno nie jest
  • dlaczego SCRUM nie jest odpowiedzią na wszystkie problemy.

19:15

Benedykt Dryl
Benedykt Dryl
Head of Engineering

Perspektywa inżyniera: rola i znaczenie Project Managera w zespole technicznym

Prezentacja Benedykta będzie naturalną kontynuacją prezentacji Oli. Podczas tej części zgłębimy codzienną pracę Project Managera z punktu widzenia inżyniera. Omówimy jak radzić sobie z takimi wyzwaniami, jak micromanagement oraz zbadamy jak procesy zarządzania - na przykład SCRUM - wpływają na dynamikę zespołów technicznych.

Przyjrzymy się również różnicom między PMem a innymi kluczowymi rolami technicznymi, takimi jak Lead Dev czy Tech Lead, a wszystko to na podstawie rzeczywistych studiów przypadku. Prelekcja Benedykta dostarczy wartościowych wglądów w to, jak efektywnie współpracować z PMem, aby maksymalizować efektywność pracy i osiągać cele projektowe.

No items found.

19:50

19:50

Panel dyskusyjny, przekąski & networking

Tuż po prezentacjach spotkamy się na luźnym panelu dyskusyjnym, podczas którego podzielimy się różnymi perspektywami na pracę PMa.

Między przekąskami i napojami pogadamy o tych wszystkich niezręcznych i drażliwych kwestiach, które chcielibyście poruszyć z Waszym PMem podczas pracy w projekcie, ale jakoś nigdy nie ma na to przestrzeni. Project Managerowie będą mogli podzielić się swoimi dobrymi praktykami i tymi bolączkami, które ukrywają przed inżynierami.

To będzie świetna okazja, aby w nieformalnej atmosferze podzielić się doświadczeniami i spojrzeć na pracę PMa pod zupełnie innym kątem.

Przekąski i piwko.
Wpadniesz?

Poczuj atmosferę DevDucka

Chcesz wpaść na nasz meetup, ale nie wiesz co Cię czeka? Sprawdź nagranie i dołącz do kolegów i koleżanek po fachu.

Dzielimy się pasją do programowania

Od 7 lat organizujemy meetupy IT w różnych miastach Polski. Byliśmy we Wrocławiu, Gliwicach, Warszawie i Bielsku-Białej. Nadajemy również online.