Meetup dla JavaScript Developerów+ Jeopardy Star Wars

Tworzenie type-safe aplikacji z wykorzystaniem tRPC oraz początki pracy w chmurze (AWS)

11 maja

18:00

Gliwice, ul. Górnych Wałów 26

Meetup dla JavaScript Developerów

Zapisz się

Thank you! Your submission has been received!
Ups! Coś poszło nie tak podczas wypełniania formularza. Spróbuj ponownie.

Szukasz rozwiązania, które szybko zapewni type-safe aplikacji?‍

Potrzebujesz konkretnych wskazówek jak rozpocząć własną przygodę z chmurą?

Wpadnij na meetup IT w Gliwicach na którym Angelika Jeziorska, JavaScript Fullstack Developer postara przekonać Cię, że z tRPC tworzenie type-safe aplikacji fullstackowych nigdy nie było tak proste. 

Karol Sowa, JavaScript Fullstack Developer oraz AWS Certified Solutions Architect – Associate, pokaże jak rozpocząć własną przygodę z chmurą i odpowie na pytanie czy certyfikaty AWS w ogóle mają sens.

Spotykamy się w naszym gliwickim biurze, żeby podzielić się wiedzą, poglądami i doświadczeniem w kameralnym gronie, a także w luźnej atmosferze przy napojach i przekąskach.

Wieczór zakończymy znaną i lubianą w świecie programistycznym rozgrywką Jeopardy, tym razem w klimacie Star Wars. Czekają na Was gadżety, muzyka filmowa i niepowtarzalny klimat gwiezdnej sagi!

Nagrania z wydarzenia

tRPC - czy to koniec GraphQL?

ZOBACZ NA SLIDESHARE

AWS – jak rozpocząć przygodę z chmurą?

ZOBACZ NA SLIDESHARE

ZOBACZ NA SLIDESHARE

DevDuck Coming soon

Zostaw nam swojego maila, żeby w pierwszej kolejności dowiedzieć się, kiedy będziemy organizować następny meetup.

Dziękujemy za zapis!
Ups! Coś poszło nie tak podczas wypełniania formularza.

W programie

18:00 - 18:45

Angelika Jeziorska
Angelika Jeziorska
JavaScript Fullstack Engineer

tRPC - czy to koniec GraphQL?

Chcąc uzyskać type safety w projekcie możemy zdecydować się na samodzielne tworzenie, utrzymywane oraz współdzielenie typów. Inną możliwością jest skorzystanie z gotowego rozwiązania (np. generatora typów), które stworzy typy za pomocą komendy. Obie te opcje wymagają jednak dodatkowego nakładu pracy. tRPC niweluje ten problem pozwalając na natychmiastową synchronizację zmian między backendem a frontendem.

Podczas prelekcji opowiem o obecnych możliwościach i ograniczeniach tRPC, a także kiedy warto z tego narzędzia skorzystać. Dodatkowo podczas live codingu pokażę jak szybko i wygodnie można stworzyć API za pomocą tRPC i frameworku Next.js.

19:00 - 19:45

Karol Sowa
Karol Sowa
AWS Certified Solutions Architect – Associate

AWS – jak rozpocząć przygodę z chmurą?

Rynek cloud computingu rośnie z roku na rok. Głównymi graczami na rynku są Amazon Web Services (AWS), Microsoft Azure oraz Google Cloud Platform (GCP). Małe startupy, a także ogromne korporacje decydują się na migracje do chmury. Cloud Computing może dać ogromne możliwości rozwoju programistom i pomóc w zakresie skalowalności aplikacji i elastyczności rozwiązań. To także szereg serwisów które pozwalają przyśpieszyć wdrożenia, umożliwić automatyzacje procesów, a także - szybko zareagować na awarię.

Podczas prelekcji odpowiem na kilka kluczowych pytań związanych z chmurą: dlaczego firmy decydują się na migracje i jak wygląda rynek chmur obliczeniowych? Do czego Formuła 1 wykorzystuje AWS? Jak rozpocząć własną przygodę z chmurą? Czy certyfikacje AWS w ogóle mają sens?

No items found.

20:00 - 21:00

20:00 - 21:00

Jeopardy dla programistów w klimacie Gwiezdnych Wojen

Uważasz, że wiesz jak nazywali się wszyscy uczniowe Palpatine’a? Jeśli tak, z pewnością poradzisz sobie znakomicie w naszym quizie! Sprawdź swoją wiedzę i zagraj w Jeopardy prowadzone przez Mistrza Marka – Fullstack Developera z Brainhuba, który zapewni niesamowite emocje podczas rywalizacji. Zasady są proste – zadaj właściwe pytanie i zgarnij nagrody!

Przekąski i piwko.
Wpadniesz?

Poczuj atmosferę DevDucka

Chcesz wpaść na nasz meetup, ale nie wiesz co Cię czeka? Sprawdź nagranie i dołącz do kolegów i koleżanek po fachu.

Dzielimy się pasją do programowania

Od 8 lat organizujemy meetupy IT w różnych miastach Polski. Byliśmy we Wrocławiu, Gliwicach, Warszawie i Bielsku-Białej. Nadajemy również online.