Meetup dla JS developerówprzy szachach i piwie

React Hooks i protokoły komunikacyjne.

16 września 2021

Godz. 18:00

Ul. Górnych Wałów 26

Meetup dla JS developerów

Zapisz się

Thank you! Your submission has been received!
Ups! Coś poszło nie tak podczas wypełniania formularza. Spróbuj ponownie.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat protokołów komunikacyjnych z perspektywy naszego CTO?Interesuje Cię przegląd taktyk i strategii przy budowaniu komponentów w React?A może chcesz po prostu sprawdzić czy da się ograć arcymistrza w szachy?

Zarezerwuj swoje miejsce na DevDuck!

Już wkrótce spotykamy się w gliwickim biurze Brainhuba, żeby podzielić się wiedzą, poglądami i doświadczeniem w kameralnym gronie, a także w luźnej atmosferze przy kraftowym piwie i pizzy. Ale to nie wszystko, dla strategów szykujemy taktyczne rozgrywki na poważnym poziomie.

Rozegraj szachową partię z arcymistrzem

Specjalna edycja DevDucka to oprócz merytorycznych prezentacji także okazja, aby zmierzyć się w symultanicznej rozgrywce z arcymistrzem Zbigniewem Paklezą. Zagra on jednocześnie z wieloma przeciwnikami, z których każdy rozegra partię na swojej szachownicy. Będzie też możliwość zgłębiania tajników taktyki szachowej ze szkoleniowcem i sędzią Anną Kohut. Na najlepszych graczy czekają nagrody.

Nagrania z wydarzenia

Protokoły komunikacyjne

ZOBACZ NA SLIDESHARE

Taktyki i strategie przy budowaniu komponentów w Reakcie

ZOBACZ NA SLIDESHARE

ZOBACZ NA SLIDESHARE

DevDuck Coming soon

Zostaw nam swojego maila, żeby w pierwszej kolejności dowiedzieć się, kiedy będziemy organizować następny meetup.

Dziękujemy za zapis!
Ups! Coś poszło nie tak podczas wypełniania formularza.

W programie

18.00-18.30

Marcin Dryka
Marcin Dryka
ex-CTO

Protokoły komunikacyjne

Gdy budujemy nową aplikację zawsze zastanawiamy się, nad narzędziami, nad architekturą oraz jaki framework wybrać. Ale na samym końcu zdecydowana większość aplikacji komunikuje się RESTem. Czy nie ma nic innego na świecie? Czy to jest święty graal komunikacji i nie ma sensu szukać nic innego?

18.45-19.15

Mateusz Konieczny
Mateusz Konieczny
Tech Evangelist, JavaScript Fullstack Engineer

Taktyki i strategie przy budowaniu komponentów w Reakcie

Przy pomocy Reacta oraz kilku podstawowych taktyk, jak React Hooks lub Higher Order Components, można budować złożone UI. Często okazuje się jednak, że nasze rozwiązania nie są odporne na zmiany wymagań. Jak zatem być przygotowanym do odpowiednich sytuacji i jak strategicznie podejmować decyzję co do budowy komponentów oraz od czego one "zależą"?


No items found.

20.00 - 21.00

20.00 - 21.00

Symultana szachowa

Specjalna edycja DevDucka to oprócz merytorycznych prezentacji także okazja, aby zmierzyć się w symultanicznej rozgrywce z arcymistrzem Zbigniewem Paklezą. Zagra on jednocześnie z wieloma przeciwnikami, z których każdy rozegra partię na swojej szachownicy. Na najlepszych graczy czekają nagrody.

O Arcymistrzu szachowym

Cześć! Nazywam się Zbigniew Pakleza, pochodzę z Gliwic i jestem arcymistrzem szachowym. Reprezentuję kluby szachowe w lidze polskiej, czeskiej, niemieckiej, angielskiej oraz islandzkiej. Poza grą w szachy komentuję najważniejsze wydarzenia szachowe na świecie jako główny komentator Polskiego Związku Szachowego.

Przekąski i piwko.
Wpadniesz?

Poczuj atmosferę DevDucka

Chcesz wpaść na nasz meetup, ale nie wiesz co Cię czeka? Sprawdź nagranie i dołącz do kolegów i koleżanek po fachu.

Dzielimy się pasją do programowania

Od 8 lat organizujemy meetupy IT w różnych miastach Polski. Byliśmy we Wrocławiu, Gliwicach, Warszawie i Bielsku-Białej. Nadajemy również online.